Настінний пілатес: новий тренд у схудненні, який набирає популярності
Останнім часом популярність настінного пілатесу набирає обертів, адже для нього не потрібно ніяких додаткових спортивних аксесуарів, а виконувати можна будь-де, аби поряд була стіна. Цим видом спорту навіть займаються Дженніфер Еністон і Майлі Сайрус. У TikTok новий тренд у вправах, який називається WallPilates, переглянули вже 12 мільйонів людей.
Трохи історії
Пілатес був створений на початку 20 століття, і лише нещодавно отримав світову популярність. Його творцем був німець Йозеф Губертус Пілатес, який був хворобливою дитиною, тому мав намір зміцнити свій організм фізичними вправами. Він займався гімнастикою і йогою. Свій метод тренування Пілатес називав контролем. Він посилався на той факт, що його система включала розум і тіло як одне ціле. Поступово він розробив цілу методику тренувань, спрямовану на надання хребту твердості та стабільності за рахунок розвитку внутрішніх м’язів. Заняття пілатесом тривають приблизно сорок п’ять хвилин. У цей період повільні, шаблонні рухи тіла супроводжуються глибоким диханням.
Переваги настінного пілатесу
Цей вид надає всі переваги традиційного пілатесу. Але крім цього, ви зможете виконувати вправи легше і безпечніше, притулившись до стіни.
“Настінний пілатес відмінно підходить для новачків, тому що стіна забезпечує стабільність і дозволяє здобути впевненість у рухах, отримуючи при цьому більшу підтримку, ніж тільки за допомогою ваги тіла. Також використовуючи стіну для статичного опору, ви можете прикласти силу.”, – зазначає тренер та експерт Макалум Лівок.
Ще одна особливість цієї форми пілатесу полягає в тому, що це тренування з низьким навантаженням. Тому воно ідеально підходить для людей з проблемами м’язів або кісток. Крім того, настінний пілатес зміцнює хребет зокрема і кісткову структуру спини в цілому. У наш час ми проводимо багато часу в положенні сидячи, що викликає судоми та біль у спині. Але за допомогою цього методу ці симптоми можна полегшити.
“Настінний пілатес відмінно підходить для покращення стабільності, балансу, сили та контролю”, – додає Келлі Джардін, інструктор з пілатес.
Приклади вправ
- Щоб сідниці були гарними можна спробувати таку вправу: ляжте на підлогу, поставте ноги на стіну. Піднімайте та опускайте стегна, при цьому руки та шию не піднімайте. Щоб ускладнити виконання, затримайтесь при опусканні стегон та стисніть їх.
- Для пресу: ляжте на підлогу, поставте ноги на стіну, і трохи піднімаючись, робіть рухи руками в сторону стіни, наче ви хочете дістати її.
- Для ніг можна виконати бічні удари. Для цього треба лягти на бік, притулившись до стіни. Піднімайте ногу, переконавшись, що ваше тіло вирівняно, потім змініть положення.
Ще більше вправ ви знайдете у відео.