Стрільба, тактика і медицина: у Камʼянському провели навчально-польові збори для старшокласників
У середу, 14 травня, в Кам’янському на багатофункціональному стадіоні по проспекту Конституції відбулися масштабні навчально-польові збори для учнів 10 – 11 класів, які впродовж року відвідували заняття в осередках з вивчення предмету “Захист України”.
Захід відбувся за участі міського голови Андрія Білоусова, директорки департаменту освіти Наталії Реви та начальника управління молоді та спорту Анатолія Івашини. Вони ознайомилися з перебігом занять, поспілкувалися з учнями та педагогами.
Як зазначив Сергій Тюфтій, заступник директора ліцею №11 та керівник одного з осередків, проведення польових зборів – це підсумковий етап освітньої програми, який дозволяє учням застосувати на практиці здобуті протягом року знання та навички. Участь у зборі взяли школярі з обох берегів міста – як з правобережних, так і лівобережних освітніх закладів.
“Ми вдячні міському голові та департаменту освіти за те, що надали такі чудові локації – вони дуже корисні, тут можна повноцінно відпрацювати більшість елементів програми. І, сподіваємося, що це не останній такий виїзд, адже сьогодні вивчення предмета “Захист України” є вкрай важливим, маючи такого “сусіда” поруч”, – підкреслив Сергій Тюфтій.
Директорка департаменту освіти Наталія Рева розповіла, що у Камʼянському функціонують два масштабні осередки вивчення предмету “Захист України”, які було створено за підтримки державного бюджету, а ремонтні роботи виконувалися за кошти місцевої громади.
“Теоретичні знання обов’язково мають бути підкріплені практикою. Завдяки державній субвенції місто отримало значну кількість спорядження, і тепер ми маємо спеціально облаштований майданчик з технікою, перешкодами, де проходять тактичні тренування”, – зазначила Наталія Рева.
Вона також наголосила, що Кам’янське – одне з перших міст, де ще з 2018 року функціонують подібні осередки. На сьогодні один із них охоплює 1250 учнів, інший – понад 1100, ще 90 школярів навчаються на базі школи №20. За новими освітніми стандартами хлопці та дівчата навчаються разом.
Учасники зборів активно долучалися до різноманітних вправ – від стрільби та тактичних дій до медичної підготовки. Учні з ентузіазмом поділилися своїми враженнями.
“”Захист України” мені дуже подобається, особливо цього року. Це щось нове, цікавий процес навчання, гарні вчителі. До нас часто приходять бійці з фронту або з військових академій”, – ділиться Ілля, учень 11 класу ліцею №13. – “Зараз, під час війни, кожен українець має вміти себе захистити. Я теж думаю пов’язати своє життя з військом”.
Інша учасниця зборів, Каміла, відзначила, що, незважаючи на фізичну втому, подібні заняття дарують багато емоцій.
“У нас є дві зони, ми розподіляємося по них, і починається гра. Ми стріляємо один в одного – не по-справжньому, звісно – щоб навчитися захищати себе. Є датчики, які реагують на постріли – якщо тебе “вразили”, ти вибуваєш і йдеш чекати на новий раунд. Це весело, але важко – після чотирьох раундів ноги і руки вже болять”.
Про користь та актуальність знань із тактичної медицини розповіла Мілана. Дівчина наголосила, що отримані навички можуть бути вкрай необхідними в умовах реальної небезпеки.
“Ми вчилися, як зупиняти кровотечу, робити серцево-легеневу реанімацію, як діяти, коли людина нічого не чує, не бачить, не дихає. Спочатку було складно, але наші вчителі все пояснювали. Також працювали з муляжами, зупиняли кровотечу, накладали турнікети, робили перев’язки. Це надзвичайно корисно – як у мирний час, так і під час війни, адже в критичний момент ти можеш врятувати чиєсь життя”.
Читайте також: