У Парижі відбулася церемонія відкриття Олімпійських ігор-2024
26 липня в Парижі відбулася урочиста церемонія відкриття XXXIII літніх Олімпійських ігор-2024.
Церемонія відкриття розпочалася з унікального представлення команд 206 країн-учасниць, які пропливали річкою Сена на 85-ти човнах. Українську делегацію у складі 58 осіб провезла шести-кілометровим маршрутом до площі Трокадеро флотилія під №80. Прапороносцями національної збірної України були тенісистка Еліна Світоліна та плавець Михайло Романчук.
Приїхати на відкриття Ігор змогли не усі українські спортсмени: переважна більшість тих, хто розпочне свій шлях на Олімпіаді у перший змагальний день, залишилися у Селищі спостерігати за церемонією з телеекранів. Тим не менш на відкритті побували низка провідних українських спортсменів: Ольга Харлан, Дар’я Білодід, Марта Костюк та інші представники фехтування, дзюдо, тенісу, плавання, боксу, бадмінтону, настільного тенісу разом зі своїми тренерами та представниками офіційної делегації на чолі з президентом НОК України Вадимом Гутцайтом.
Вздовж річки Сена парад супроводжували шоу паркурщиків, скейтбордистів, акробатів, велосипедистів та брейкдансерів. На одному з мостів Парижа, на імпровізованому подіум, було організовано епатажний показ мод. Також, на підтримку наступних після Олімпійських ігор — Паралімпійських, були продемонстровані танцювальні номери, в яких брали участь люди з обмеженими можливостями.
Під час величного параду глядачі також насолоджувалися виступами запрошених зірок, серед яких були Леді Гага, відомі французькі поп-, реп- та рок-зірки. З-поміж виконавців також були оперні співаки, піаністи, оркестр та хор. Одночасно з цим, у різних історичних куточках Парижа — на пам’ятках архітектури, в музеях та інших визначних місцях, відбувалися вражаючі перформанси. Серед найяскравіших — лазерне шоу на Ейфелевій вежі.
Серед почесних гостей були присутні президент Франції Емманюель Макрон та президент МОК Томас Бах.
Особливістю церемонії стало використання технологій штучного інтелекту: на екранах глядачів оживали статуї, малювалися інтерактивні образи та відбувалося безліч дивовижних речей.
Найщемливішим моментом церемонії стало виконання пісні «Imagine» Джона Леннона, завершальним кадром якої став заклик до миру.
Окрім технологій штучного інтелекту, також було задіяно і робототехнології: вершниця на залізному коні з рухливими ногами «бігла» по Сені до Ейфелевої вежі. Піднявшись на центральну сцену, вона несла Олімпійський прапор.
Під час офіційної частини церемонії виступили президент Олімпійського та Паралімпійського комітету Франції, президент МОК та президент країни-господаря. За традицією прозвучали й клятви атлетів.
Олімпійський вогонь від початку церемонії пронесли майже через увесь Париж – по дахах, музеях та історично важливих пам’ятках. Навіть дощ, який лив у Парижі весь вечір, не зміг зіпсувати заходу.
Завершилася церемонія феєричним запаленням Олімпійського вогню титулованими олімпійцями Франції. Вогонь було піднято на повітряній кулі, яка здійнялась в небо над Парижем. Фінальним акордом став незабутній виступ Селін Діон на Ейфелевій вежі, після якого настала тиша на глядацьких трибунах.
Вже сьогодні, 27 липня, на Олімпійських іграх будуть розіграні перші комплекти нагород.
Читайте також:
- На Олімпіаді відсторонили першого спортсмена за допінг
- У Франції перед відкриттям Олімпійських ігор сталася масштабна диверсія на залізниці