“Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч” у Кам’янському набирають обертів: стартували змагання з волейболу

У Камʼянському продовжуються змагання першого етапу загальнонаціонального проєкту “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч” серед учнів закладів загальної середньої освіти під гаслом “Разом переможемо”, ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським.

Це спортивні змагання, розроблені відповідно до світового та європейського досвіду таких заходів. Головна мета проєкту – створити атмосферу спортивного свята серед учнів шкіл нашої територіальної громади, а також збільшити кількість школярів, які займаються спортом на постійній основі і ведуть здоровий спосіб життя. Цей проєкт дозволить показати, що із шкільних колективів можна виховати команди майстрів, які зможуть підкорювати світові п’єдестали.

29 січня на базі Академічного ліцею №15 пройшли перші матчі групового етапу змагань з волейболу. У змаганнях взяли участь три хлопчачі волейбольні команди: Академічного ліцею №15, Ліцею №26 та Ліцею №29.

Привітати зі спортивною подією учасників проєкту завітали почесні гості: міський голова Андрій Білоусов, директор департаменту освіти Наталія Рева, начальник управління молоді та спорту Анатолій Івашина та депутат від ПП “Бджола” Андрій Дроговоз.

– Вітаю всіх учасників міського етапу змагань з волейболу в рамках національного проєкту “Пліч-о-пліч”, – сказав мер міста. – Бажаю всім досягти  гарних результатів. Впевнений, переможе найкращий. Також хочу подякувати нашим захисникам, які боронять нашу країну, і завдяки яким ми можемо працювати, а наші діти навчатися та займатися спортом.

Для якісного проведення змагань командам-учасникам вручили новенькі м’ячі.

Суддя змагань, голова ГО “Федерація волейболу Кам’янського”, Тетяна Борис розповіла, що команди розділені на групи. Протягом цього тижня дівчата гратимуть між собою, хлопці – між собою. Фіналісти цих груп позмагаються за вихід на районні змагання. Ігри проходять на правому березі, в Ліцеї №18 та на лівому березі – в Академічному ліцеї №15.

Загалом, як зазначив Анатолій Івашина, на волейбол зареєструвалися 19 дівочих команд і 15 хлопчачих, в кожній команді по 12 чоловік.

 – Стартував 1-й етап шкільної ліги “Пліч-о-пліч” з волейболу, – розповів А.Івашина. – Разом зі всією Україною наше місто взяло участь у цьому всеукраїнському турнірі. Протягом лютого плануємо завершити перший етап і вийти з результатом на рівень районної спартакіади, а далі – на обласні змагання.

В рамках загальнонаціонального проєкту у Кам’янському вже стартували змагання з футзалу та волейболу. За словами А.Івашини, на цьому тижні планується відкриття змагань з черлідингу, а на наступному – зі спортивного орієнтування та баскетболу.

До речі, на баскетбол зареєструвалися 16 хлопчачих та 15 дівочих команд, на черлідинг – 6 дівочих команд. По спортивному орієнтуванню ще надходять заявки на участь.

Тобто, всього близько 1000 школярів доєднається до проєкту і виборюватиме можливість змагатися на п’ятому, всеукраїнському етапі.

– Це наші школярі і ми дуже сподіваємося, що вони гідно виступлять на районному рівні, на рівні області, і зможуть дійти до фіналу, – підсумував начальник управління молоді та спорту.